KUVERTTALLRIKAR, 6 st, silver, kontrollmästare Johannes Siggaard, Danmark, 1950. Vikt ca 2520 g.

Konturerad kant. Stämplade "C.Mich". Diameter 28 cm.

Bruksslitage. Repor.

Utropspris
10 000 SEK