FIGURINER, ett par, porslin. Kina, sen Qing dynasti.

Fågeln Fenix, polykrom dekor. Höjd 44,5 cm

Slitage. Nagg. Glasyrnagg. Tillverkningsdefekt. Glasyrdefekt. Ena fågeln med lagat huvud/hals.

Utropspris
5 000 SEK