LODREGULATOR, Gustav Becker, Freiburg, Tyskland, 1800-talets slut.

Mahogny, delvis fanerat samt mörkbetsat. Vit emaljurtavla märkt GB med ankare och krona. Höjd ca 115 cm. Pendel och lod medföljer. Nyckel finns.

Bruksslitage, mindre skador, lagningar, fläckar samt bortfall. Dekorelement saknas. Odör. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK