VASER, 1 par, majolika, sent 1800-tal.

Polykrom glasyr i mestadels brunt och grönt. Hänklar. Rester av förgyllning. Bottemärkning 762. Höjd

Smärre slitage och krackelyr. Någon repa.

Utropspris
1 500 SEK