BRÖLLOPSBÄGARE, silver 800, omkring sekelskiftet 1900. Vikt ca 131 gram.

Driven dekor. Figur med stav. Höjd 18 cm.

Slitage. Repor. Något skev.

Utropspris
1 500 SEK