Alvar & Aino Aalto

(Finland)
Alvar & Aino Aalto
(Finland)

MATBORD, Alvar och Aino Aalto, 1900-talets senare hälft.

Ekfaner. Holkben. Diameter 127 cm, höjd 73 cm, tilläggsskiva 56 cm.

Märkbara fanerskador på benen, senare skruvar.

Utropspris
300 EUR