FIGURINER, 2 st, glas, den ena JAAKKO NIEMI, signerad JN Nuutajärvi Notsjö -64, den andra otydligt sign. Iittala 2008.

Fågel, svart glasmassa, längd 8 cm. Pingvin, svart, vitt och klart glas, höjd 8 cm.

Knappt märkbart slitage.

Utropspris
150 EUR