Madeleine Pyk – en samling F769

GLAS, 5 st, med kungliga monogram, bland annat Gustav V:s och Viktorias alliansmonogram, 1900-talets början.

Tre glas med Gustav V:s och Victorias alliansmonogram under arvfurstekrona. Två glas med Gustav VI Adolfs monogram. Höjd ca 8,5- 12 cm.

Smärre bruksslitage. Enstaka repor och mindre märken.

Utropspris
1 500 SEK