Smycken
55793

PARTI SMYCKEN, 4 delar, stenkol, bl.a. 1800-tal

Brosch i camestil, H 5,5, två graderade halsband, L 36-48, samt armband med silverlås, L ca 18, Alfred Ambrosius, Stockholm 1891.

Brosch med nagg och spricka, halsband samt armband med små nagg, ett halsbandslås saknar stenar.

Utropspris
1 000 SEK