SOFFA, "Rotang", Arne Norell, 1900-talets andra hälft.

Bok. Sidopartier och rygg med flätad rotting. Mönstrad klädsel. Lösa plymåer. Etikettmärkt. Längd 209 cm.

Bruksslitage. Ställvis hårdare slitage på klädsel. Ställvis blekt. Några fläckar.

Utropspris
3 000 SEK