SILVERBESTICK, 90 delar, Sachsisk modell, Cohr och Mema, 1980-/90-tal. Total vikt exkl knivar med stålblad ca 1838 gram.

12 matknivar, längd ca 22 cm
12 matgafflar, ca 18 cm
19 matskedar, ca 18-19 cm
4 förrättsknivar, ca 19 cm
9 förrättsgafflar, ca 15 cm
11 dessertskedar, ca 16 cm
4 smörknivar, ca 16-17,5 cm
12 moccaskedar, ca 10,5 cm
5 kaffeskedar, ca 12 cm
1 serveringssked, ca 18 cm
1 såsslev, ca 15,5 cm

Bruksslitage. Repor, fläckar.

Utropspris
12 000 SEK