BORD, Sigurd Russel, Vatne möbler, Norge, 1970-tal.

Mörkbetsat underrede med skiva i glas. Diameter 90, höjd 45 cm.

Bruksslitage, mindre repor.

Se tillhörande fåtöljer, nummer 558261 och 558262.

Utropspris
1 500 SEK