BYSTER, ett par, zink, efter Goyeau, sent 1800-tal.

Patinerade. "Napoleon" resp Jeanne d'Arc. Svarvade träsocklar. Tot höjd 20,5.

Slitage, en byst med skada vid fästet till sockeln.

Utropspris
1 500 SEK