HANDFAT/SKÅL, porslin, sen Qingdynasti.

Runt med floral dekor i vitt mot blå botten. Diam 37 cm.

Slitage, smärre tillverkningsdefekter och obetydliga glasyrnagg.

Utropspris
2 000 SEK