TALLRIKSHYLLA, allmoge, 1800-talets mitt.

Målat trä, 5 hyllplan, blomsterdekor längs sidorna. Bredd 157 cm, djup 19 cm, höjd 116 cm.

Repor, nagg, färgbortfall, senare bemålning.

Utropspris
200 EUR