KÄRLSKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Vitmålat trä, tandsnittsdekor. Upptill två glasade skåpdörrar med bakomliggande hyllinredning, 3 hyllskivor. Nedtill två skåpdörrar med bakomliggande hyllinredning, en hyllskiva. Höjd 211 cm, bredd 121 cm, djup 45 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage.

Utropspris
1 000 EUR