BESTICKSERVIS, 48 delar, silver, "Sachsisk", Mema, Lidköping, 1960-/1970-tal. Vikt exkl knivar med stålblad ca 1021 g.

Tolv knivar, längd ca 19,5 cm.
Tolv gafflar, längd ca 17 cm.
Tolv skedar, längd ca 17 cm.
Tolv kaffeskedar, längd ca 11,5 cm.

Bruksslitage. Repor.

Utropspris
7 000 SEK