Teak och valnöt. Bord och fyra stolar med stoppad rygg och sits. Runt bord, diam 112, höjd 72 cm. 2 iläggsskivor á 45 cm.
Bruksslitage, bordet med fläckar och smärre repor. Tyget med slitage och fläckar.