KAFFESERVIS, 7 delar, porslin, Kina, Qianlong (1736-95).

Polykrom floral dekor. Sex snarlika kaffekoppar med handtag, höjd ca 6-6,5 cm. En kaffekanna med lock samt handtag och svängd pip, höjd ca 18,5 cm.

Slitage. Enstaka nagg. Tillverkningdefekter.

Utropspris
3 000 SEK