SOFFBORD, Förenade möbelfabrikerna, Linköping, omkring 1900-talets mitt.

Fanerat i mahogny. Avsmalnande ben med bronserade hörnbeslag och metallskodda fötter. Diameter 95 cm, höjd 64 cm.

Bruksslitage. Krackelyrer. Nötmärken.

Utropspris
1 500 SEK