SERVISDELAR, 101 st, porslin, "Swedish grace", Louise Adelborg, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

15 mattallrikar, tolv djupa tallrikar, 12 djupa förrättstallrikar, tolv äggkoppar, 12 förrättstallrikar, 23 assietter, sex uppläggningsfat, såsskål på fot, sex uppläggningsskålar, kanna samt lockterrin.

Bruksslitage, ca 4 delar med nagg.

Utropspris
4 000 SEK