MATSALSMÖBLEMANG, 12+1 delar, barockstil.

Betsad ek. Bord, 6 stolar, 2 karmstolar, salsskåp, skänk, sideboard och udda karmstol. Bordet l 90, b 150, h 78. Salsskåp med 2 dörrar och 2 lådor. L 168, b 70, h 224. Skänk med 3 dörrar och 3 lådor. L 194, b 58, h 90. Sideboard med 2 lådor.

Bruksslitage. Bordet med fläckar, smärre skador.

Utropspris
10 000 SEK