Nystilar

Nystilar

SKÄNK, nyrenässans, 1800-talets slut.

Vitmålat trä. Dörrpar med bakomliggande hyllor, två lådor med beslag i mässing. Längd 113, djup 47, höjd 120 cm. Nyckel finns.

Slitage, renoverad och kompletterad bla senare färg.

Utropspris
2 000 SEK