SKÅLFAT, 2 st, porslin, Kina, bär Guangxu sex karaktärers märke, 1900-tal.

Polykrom dekor av blommor och bladverk. Diameter 22,5 cm.

Glasyrdefekter. Ett skålfat med bottenring med nagg. Mindre repor.

Utropspris
4 000 SEK