GRÄDDKANNA, silver, Dublin, Irland, omkr år 1900. Vikt ca 278 gram.

Uppsvängd hänkel samt pip. Graverat krest med texten "Vincit omnia veritas". Höjd: 9 cm

Slitage, repor.

Utropspris
1 500 SEK