Bestående av 21 dockor (höjd 5-17 cm). Dockskåpstillbehör bestående av , korgar, grytlappar, vaser, fat och krus, bakredskap, ljuskrona, lampetter, ramar, brasutensilier, bestick, specerier, instrument strykjärn, ljusstakar, maträtter mm. Höjd ca 1-13 cm.
Smärre slitage, några delar med skador.