Allmoge
561380

SKÅP, allmoge, daterat 1801.

SKÅP, allmoge, daterat 1801.

Dekor av bla nejlikor mot blå botten, röda lister. Dörrpar med bakomliggande hyllor. Längd 89, djup 38, höjd 92 cm.

Omfattande skador och slitage, lister och lås saknas. Renoverad och kompletterad. Torrsprickor. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

20. Emile Gallé, vas, glas, Nancy, Frankrike, Art Nouveau, ca 1900.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
Aktuellt bud:
9 500 SEK