KAFFESKEDAR, SMÖRGÅSKNIVAR M.M., silver, 1800/1900-tal. Total vikt inkl stålblad och såsslev ca 1100 g.

12 smörgåsknivar, 17 kaffeskedar, 6 teskedar, tallrik, strösockersked, matsked(Petter Hasselgren, 1856), udda kaffesked samt såsslev(nysilver).

Slitage. Bucklor. Smärre skador.

Utropspris
2 000 SEK