OKÄND KONSTNÄR, skulptur, brons, bär sign Dietrich. 1900-talets första hälft.

Föreställande sadlad häst, brunpatinerad. Höjd 22,5 cm.

slitage, betsel med skada och tömmar saknas.

Utropspris
1 500 SEK