MATGRUPP, 5 delar, 1900-talets första hälft.

Björk och alm. Stolar med fast stoppad sits, genombruten rygg. Dekor av intarsia. Två iläggsskivor à 51 cm. Bordets längd 120. Bredd 78. Höjd 75 cm.

Slitage. Repor och märken.

Utropspris
4 000 SEK