MATSALSGRUPP, 5 delar, Bertil Fridhagen, Bodafors, 1900-talets andra hälft.

Ek. Bord samt 4 stolar, brännmärkta "Bodafors, Design B. Fridhagen, Made in Sweden". Sits klädda med ylletyg. Bord med två ilaggsskivor.

Bruksslitage. Bordskiva med märken och blekta fläckar. Några enstaka slagmärken på stolarna.

Utropspris
2 000 SEK