Allmoge
562608

SKÄKTETRÄ, allmoge, daterade 1840 samt 1871.

Målade växtdekorer. Märkta "MOD 1840 respektive BMD 1871". Längd 63 cm vardera.

Bruksslitage, skador, sprickor, färgbortfall. Troligen senare bemålning.

Utropspris
1 500 SEK