KARMSTOLAR, ett par, Hepplewhite-typ, England, 1800-tal.

Stommar i mahogny med lösa sitsar, klädda i gult tyg.

Åldersrelaterat slitage, sprickor och lagningar. Slaget trä. Renoverade och kompletterade. Ett ben något löst.

Utropspris
3 000 SEK