TAKLAMPA, glas, möjligen Orrefors, 1900-talets första hälft. Höjd ca 65 cm.

Gultonad glasskål med sex glasarmar. Stomme av mässing. Stamglas. Tre ljuspunkter. Diameter ca 43 cm.

Ej funktionstestad. Mässingsdelar med smärre slitage.

Utropspris
2 000 SEK