TAKLAMPA, Murano, Italien, sannolikt 1900-talets sista kvartal. Totalhöjd 60 cm.

Glaskupa med spiraldekor, diameter 52 cm, höjd 21 cm. Etikettmärkt "vetri vm murano 022".

Funktionen ej testad. Bruksslitage.

Utropspris
150 EUR