BYRÅ. Louis XV-stil, 1900-talets andra del.

Smal form på ben, med 6 lådor, profilerad front, dekor i intarsia av blomsterslingor. Höjd 113, bredd 67, totaldjup 35. Nyckel finns.

Bruksslitage, fanerskador på ovansidan. Nyckel finns.

Utropspris
3 000 SEK