MATSERVIS, 70 delar, "Ostindia", Rörstrand.

9 st mattallrikar.
6 st djupa mattallrikar, diam 21 cm.
8 st djupa mattallrikar, diam 24 cm.
8 st förrättstallrikar, diam 21 cm.
8 st Assietter, diam 18 cm.
2 st buljongkoppar med fat.
8 st tekoppar med fat +2 fat.
4 st kaffekoppar med fat.
2 st stekfat, längd 32-36 cm.
1 st Uppläggningsfat, diam 27 cm.
4 st uppläggningsskålar, olika storlekar.
2 st runda skålar, diam 17 cm.
1 st skål, diam 24 cm.
1 st karott med lock, diam 22 cm.
1 st mindre karott med lock, diam 15 cm.
1 st marmeladburk med lock.
1 st sockerskål.
1+1 st gräddkanna samt mjölkanna.
1 st såsskål.

Bruksslitage. Märken repor. Nagg.

Utropspris
2 000 SEK