Madeleine Pyk – en samling F769

SKRIVBORD, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.

Mahogny. Fyra lådor samt tre utdragbara avlastningsskivor. Raka avsmalnade ben. Fotavslutningar med mässingshylsor. Längd 200. Bredd 90. Höjd 75 cm.

Slitage. Repor och märken. Några avslag. Något solblekt skiva. En utdragbar skiva saknar knopp. Torrsprickor.

Utropspris
5 000 SEK