KAFFE- och TESERVIS, 4 delar, silver, S & Co, Birmingham, 1900-tal, total vikt ca 1307 g.

Rund form med fotställning. Kaffekanna höjd 19 cm, tekanna höjd 11 cm, gräddkanna höjd 10 cm, sockerskål 7,5 cm. Gräddkanna och sockerskål med ägarmonogram.

Bruksslitage, gräddkanna med mindre buckla, kaffekannas handtag något lös.

Utropspris
3 000 SEK