SAMLING AUTOGRAFER, ISRAEL, 20 st, mest politiker och militärer, bla President Ephraim Katzir, 1900-talets andra hälft.

Även bla Mordechai "Motta" Gur, Teddy Kollek, Yaacov Tsur, Shulamit Aloni, Amos Lapidot, Mordechai Zipori, David Ivry, Geulah Cohen, Simha Erlich, Raphale Eitan. Mest på fotografier resp korrespondenskort. Bladstorlek 6 x 8 - 20,5 x 14,5 cm. Färgfoto av Ariel Sharon med tryckt namnteckning medföljer.

Slitage, några med obetydliga fläckar, veck, några med troligen sekundärt klistrade israeliska flaggor.

Utropspris
2 000 SEK