RAKSPEGEL, 1800-talets andra hälft.

Fanerad med valnöt. Uppsats med ställbar spegel samt två ljusarmar av mässing. En låda i sarg. Tredelad pelarfot. Höjd 153 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor och märken. Torrsprickor. Lösa ljusarmar samt bakstycke. Fanerskador.

Utropspris
1 500 SEK