11 teskedar av olika Gammal franska modeller, 12 mockaskedar Svensk spetsig, GAB, såsslev med musselformad skopa, strösked, båda OW Norberg, Söderhamn 1857, 5 dessertskedar, Nils Leonard Dahlström, Örebro 1909, 4 olika matskedar, bla Hellberg, Stockholm 1799, mindre kniv, sex olika mindre udda skedar. Längd 8,5-21,8 cm.
Slitage, flera med graverade initialer, några skedblad med bucklor.