Ek. Inläggningar av valnötsrot. Svärtad dekor. Nedfällbara stödben. Fyra iläggsskivor à 54 cm vardera. Längd 219. Bredd 100. Höjd 75 cm. Total längd inkl. skivor ca 435 cm.
Slitage. Repor och märken. Dekorelement med avslag. Fläckar.