SERVISDELAR, 45 delar, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1950- /60-tal.

9 st mattallrikar, diameter 23,5 cm. 3 st sopptallrikar, diameter 21,5 cm. Kaffekanna med lock, höjd 22,5 cm. Serveringsskål på fot, diameter 17,5 cm. 9 st saltkar, diameter 7 cm. 10 st kaffekoppar med fat + 4 extra fat, kaffekoppens höjd 6 cm, fatets diameter 12,5 cm. 7 st assietter, diameter 16,5 cm. Gräddsnäcka, höjd 10,5 cm.

Enstaka små nagg, sedvanligt bruksslitage, ytsmuts.

Utropspris
300 EUR