BORDSLAMPA, porslin samt förgylld brons, troligen Frankrike, 1800-talets slut.

Urnformad stam i porslin. Målad dekor. Bas och hänklar i mässing. Elektrifierad, två ljuspunkter. Totalhöjd med skärm 73 cm.

Sedvanligt slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
400 EUR