VAS, stengods, Einar Lynge-Ahlberg, Rörstrand, omkring 1900-talets mitt.

Glaserad med geometriskt mönster. Höjd 32,5 cm.

Sedvanligt ytslitage, repor. Tillverkningsspricka med nagg på undersida.

Utropspris
3 000 SEK