Militaria Vapen
564731

MANSKAPSSABEL, m/1825. Svensk, för kavalleri.

Manskapssabel, m/1825. svensk, för kavalleri.

Balja märkt Zetterberg, klinga märkt ALS PS. Längd total längd ca 108 cm.

Slitage, repor och märken. Mindre rostangrepp samt smuts.

Utropspris
3 000 SEK