BESTICKSERVIS, 96 delar, silver, svenska importstämplar samt GVH, Stockholm, 1941, total vikt ca 4580 g.

Tolv matgafflar, tolv matknivar med blad i rostfritt stål, tolv matskedar, tolv bordsgafflar, tolv bordsknivar med blad i rostfritt stål, tolv bordsskedar, tolv teskedar, tolv små gafflar. Längd ca 14- 25 cm.

Bruksslitage. Ytliga repor. Några knivar med glipor mellan skaft och blad. En bordskniv med senare samt avvikande blad.

Utropspris
15 000 SEK