BÖCKER, 2 st, Ryska Militära Uniformer och Militära Galleriet i Vinterpalatset, tryckta i Leningrad 1980-tal.

Ryskspråkiga, i slutet av boken engelspråkig förteckning. Storlekar 30x25 cm och 30x23 cm

Slitage, fläckar, skador på omslagspappren. Ej genomgångna.

Русский боенный костюм, XVII-начала XX века.
Военная галерея Зимнего Дворца.

Utropspris
200 EUR