SKÄNK, Kina, 1900-talets andra hälft.

Fanerat i lövträ med beslag i gulmetall. Två lådor samt ett skåp med bakomliggande inredning. Total längd 138, bredd 51, höjd 92 cm.

Bruksslitage, glipor, mindre skador och fläckar. Ställvis blekt. Beslag av, men medföljer. Spärrpinne saknas.

Utropspris
4 000 SEK